Jest to pomoc on-line, można się ze mną skontaktować korzystając z opcji w menu: Kontakt za pośrednictwem telefonu komórkowego lub komunikatorów:
Tlen, Gadu-Gadu, Skype… oraz email

Pomagam w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów z obsługą programów, systemów operacyjnych, instalacją i konfiguracją urządzeń peryferyjnych do komputera. Naprawiam i odzyskuję dane z uszkodzonych dysków twardych itd. opieka informatyczna.

Aby uzyskać pomoc zdalną pobierz program o nazwie
pomoc.exe (rozmiar 252KB)
po uruchomieniu zobaczysz główne okno programu

teraz wystarczy tylko, że klikniesz 2 razy aby uzyskać natychmiastową pomoc

Supported Operating Systems: Win9x/Me/NT4/2000/XP/2003/Vista/7/8/10

Inne rozwiązanie służące do nawiązania zdalnej pomocy:

W najnowszej wersji Skype 4.1 jest możliwość udostępnienia ekranu wystarczy wybrać na liście kontaktów daną osobę i z menu wyboru wybrać współdziel swój ekran, dostępne są tu 2 opcje: współdziel pełny ekran, współdziel obszar.

Pomoc Zdalna Microsoft Windows wbudowana w system:

Windows XP Home, Windows XP Professional, Windows XP Media Center Edition, Windows VISTA Home Basic ,Windows VISTA Home Premium, Windows VISTA Business … Domyślnie usługa jest włączona, należy dodać ją tylko do wyjątków zapory sytemu Windows. Przypadki kiedy Pomoc Zdalna Microsoftu nie działa: brak publicznego ip, blokada portu port TCP 3389 (lokalny/zdalny) Aby uruchomić usługę pomocy zdalnej w tym przypadku należy ręczne dodać port 3389 w routerze lub włączyć usługę UPnP jest też 3 możliwość nawiązać połączenie VPN i dopiero wtedy wygenerować zaproszenie pomocy zdalnej.

Jak wygląda praktycznie zdalna pomoc, po kontakcie przez np. telefon, komunikator, email przedstawieniu problemu, komunikatu błędu, zrzutu ekranu monitora, łącze się z Twoim komputerem wykorzystując pulpit zdalny za

Twoją zgodą

i mogę tylko oglądać to co pokażesz mi sam na pulpicie Twojego komputera lub też zezwolisz mi na przejęcie kontroli nad Twoim komputerem z tym, że wszytko co robię, jest widoczne przez Ciebie, a TY w dowolnym momencie możesz wyłączyć pulpit zdalny. Bardzo przydatny okazuje się tu mikrofon jeśli go posiadasz możemy wtedy równocześnie rozmawiać ze sobą bezpłatnie.

Mogę też odpowiedzieć na twoje pytanie – ustnie czy to w formie tekstowej (link do strony www, dokument PDF z instrukcją) lub krótki film instruktażowy, wszytko zależy od Ciebie, zagadnienia, Twojego stopnia zaawansowania, czasu itp.

Co zyskujesz dzięki zdalnej pomocy:
– natychmiastową pomoc,
– możliwość uczenia się widzisz jak ja to robię
– cena jest niższa niż wizyta domowa ,
– jestem osiągalny w godzinach wieczornych w weekendy wtedy gdy wszystko jest pozamykane
– możesz robić coś innego w tym czasie, podczas gdy ja będę rozwiązywał Twój problem.

Jeśli chcesz wyśle Ci przykładową instrukcję robienia zrzutu ekranu monitora.

Jakie są mankamenty zdalnej pomocy chociaż mogę ci dokładnie powiedzieć jak wykonać daną czynność np. włożenie płyty CD do odtwarzacza, to raczej trudno będzie mi samemu to zrobić, jeśli nie posiadasz internetu to nie połączę się z Tobą zdalnie.

Programy do zdalnej pomocy
Remote Desktop TeamViewer RealVNC TightVNC UltraVNC LogMeIn
CrossLoop NTRconnect Radmin Anyplace Control Ammyy Admin …